X
Tiskové zprávy
UniControls-Tramex dodala systém elektronického rychloměru se záznamem dat do nových vozidel SŽDC

Praha, 20. června 2017 – Společnost UniControls-Tramex, český výrobce a dodavatel elektronických zařízení a systémů pro kolejová vozidla, vyvinula a dodala systém elektronického rychloměru se záznamem dat do zcela nových vozidel společnosti SŽDC (Správa železniční dopravní cesty), řady MTW100.013. Na vozidlech pro údržbu a opravy trolejového vedení tento systém zajišťuje měření, zobrazení a záznam okamžité rychlosti a ujeté dráhy vozidla a záznam všech bezpečnostních informací spojených s provozem těchto kolejových vozidel. UniControls-Tramex vyvinula a dále rozvíjí systém Elektronického rychloměru se záznamem dat RE1xx, který je dnes provozován na kolejových vozidlech nejrůznějších typů a řad v 10 zemích světa.

 
Systém správy mobilních aplikací české společnosti UniControls využívá přes 2 tisíce drážních vozidel u pěti dopravců v ČR a na Slovensku

Praha, 3. května 2017 – Společnost UniControls, mezinárodně uznávaný dodavatel řídicích systémů a elektronických zařízení v oblastech železniční dopravy a průmyslovém řízení, vyvinula a dále zdokonaluje systém managementu mobilních aplikací MOMA, který dnes obsluhuje více než 2000 vozidel u pěti dopravců v ČR a na Slovensku, pro které přenáší data z široké škály aplikací. MOMA zabezpečuje například aktualizaci jízdních řádů pro automatické vedení vlaku, sběr dat měření spotřeby elektrické energie na vozidlech, distribuci elektronické vlakové dokumentace, nahrávání dat pro informování cestujících ve vizuální i akustické podobě, on-line přenos rezervačních dat, predikce zpoždění vlaků a informací o nástupištích nebo distribuci multimediálních prezentací dopravců a regionů.

 
UniControls letos oslaví dodávku 5000. dílu TCN-gatewaye, evergreenu mezivozové komunikace drážních vozidel

Praha, 30. března 2017 – Společnost UniControls, mezinárodně uznávaný dodavatel řídicích systémů a elektronických zařízení v oblastech železniční dopravy a průmyslovém řízení, oslaví v letošním roce dodávku 5000. dílu TCN (Train Communication Network) gatewaye, které jsou používány jako hlavní komunikační uzel ve vlacích, lokomotivách, osobních vozech a vozech metra ve Francii, Finsku, Itálii, Rakousku, Číně, Turecku, Indii, Argentině, České republice, Slovensku nebo i v Ghaně a v řadě dalších zemí.

 
Česká firma UniControls dodá elektroměry pro rakouského národního dopravce ÖBB-Infrastruktur AG

Měření spotřeby elektrické energie na palubách vlaků se stává trendem v evropské železniční dopravě

Praha, 23. února 2017 – Společnost UniControls, mezinárodně uznávaný dodavatel řídicích systémů a elektronických zařízení v oblastech železniční dopravy a průmyslovém řízení, podepsala rámcovou smlouvu na dodávky elektroměrů pro rakouského železničního národního dopravce ÖBB-Infrastruktur AG na období 2017-2019. Zároveň obě firmy uzavřely partnerskou dohodu definující spolupráci v oblasti dodávek elektroměrů pro systém RAIL POWERBOX.

 
UniControls se podílela na modernizaci osobních vozů ŽSSK

Bratislava, 7. prosince 2016 – Společnost UniControls vybavila 53 rekonstruovaných osobních vozů Železničné spoločnosti Slovensko (ŽSSK) informačním, multimediálním, telematickým a kamerovým systémem UniTrack OMTS. Kromě zobrazování dopravních informací spojených s jízdou vlaku, umožňuje systém cestujícím zobrazit na displejích ve vysokém rozlišení také multimédia (obrázky, animace, prezentační a reklamní spoty). Systém dále podporuje informace o trase vlaku, návazných spojích, aktuální rychlosti, poloze vlaku na mapových podkladech a další.

 
UniControls zmodernizuje pro NET4GAS kompresní stanici plynu v Kouřimi

Praha, 6. prosince 2016 – Společnost UniControls, tradiční dodavatel řídicích systémů a souvisejících služeb v oblasti plynárenství a průmyslovém řízení, uspěla v tendru na generálního dodavatele stavby „OPTIMUS MODERNIZACE KS KOUŘIM“ u provozovatele české tranzitní soustavy plynu NET4GAS, s.r.o. Jedná se o velmi důležitý projekt z pohledu zajištění další provozuschopnosti, který má zajistit požadované predikované přepravní kapacity na tranzitních plynovodech v České republice.

 
UniControls rozšiřuje spolupráci s PR agenturou Accedo i na Slovensku

Bratislava, 1. prosince 2016 – Public Relations agentura Accedo Slovakia Communications oznámila, že ji po zahájení spolupráce v ČR v září letošního roku pověřila řízením svých PR a komunikačních aktivit také na Slovensku skupina UniControls, významný hráč a mezinárodně uznávaný dodavatel řídicích systémů elektronických zařízení v oblastech železniční dopravy a průmyslového řízení. Spolupráce na slovenském trhu byla zahájena od listopadu 2016 a primárním úkolem agentury bude posilování povědomí o skupině UniControls a komunikační podpora odbornosti, inovačních řešení a produktů společnosti včetně kompletního zajištění vztahů s médii.

 
UniControls vybaví systémem nadřazeného řízení dalších 23 souprav metra v čínském Chengdu, hlavním městě provincie S’-čchuan

Praha, 29. listopadu 2016 – Společnost UniControls, významný hráč a mezinárodně uznávaný dodavatel řídicích systémů a elektronických zařízení v oblastech železniční dopravy a průmyslovém řízení, uzavřela další z řady kontraktů s japonským dodavatelem trakčních pohonů společností Toyo Denki Seizo na dodávku 23 trainsetů systému nadřazeného řízení pro vozy metra linky 1 v čínském městě Chengdu. Hlavní město provincie S’-čchuan na jihozápadě Číny se tak dočká dalšího prodloužení linky 1 o další stanice metra a dalších souprav metra. Otevření prodloužené linky 1 je plánováno v roce 2018. Výrobcem souprav je největší výrobce kolejových vozidel na světě – čínská společnost CRRC.

 
UniControls na veletrhu InnoTrans 2016

innotrans2016 expomedia unicontrols event 0009

UniControls představila na veletrhu InnoTrans systém pro nadřazené řízení vlaku, multimediální, telematický a kamerový systém, nebo koncept „vlaku bez oken". Oslavila také 25 let od založení společnosti a uzavřela významný kontrakt na dodávku řídicích a informačních systémů do rekonstruovaných vozů metra hlavního města Gruzie Tbilisi.

 
Accedo pro UniControls

(Praha, 1. září 2016) – Public Relations agentura Accedo Czech Republic Communications oznámila, že si ji vybrala skupina UniControls, významný hráč a mezinárodně uznávaný dodavatel řídicích systémů elektronických zařízení v oblastech železniční dopravy a průmyslového řízení, a pověřila ji řízením svých PR a komunikačních aktivit v ČR. Spolupráce bude zahájena od září 2016 a primárním úkolem agentury bude posilování povědomí o skupině UniControls a komunikační podpora odbornosti, inovačních řešení a produktů společnosti včetně kompletního zajištění vztahů s médii.